Kokios svarbiausios automobilio dalys, ką jos daro ir kaip jas prižiūrėti? Atsakymus rasite šiame straipsnyje. Jame apžvelgsime benzininius, dyzelinius, hibridinius ir elektrinius automobilius (elektromobilius):
Būsimi vairuotojai, siekiantys gauti vairuotojo pažymėjimą, skatinami vairuoti ekologiškai. Todėl teorijos egzamine jie gauna šios temos klausimų, į ekologišką vairavimą atsižvelgiama ir praktinio egzamino metu. Ekologiško vairavimo principus verta žinoti ir kiekvienam patyrusiam vairuotojui:
Vežant krovinį automobiliu reikia ne tik jį gerai pritvirtinti, bet ir neviršyti leidžiamojo svorio bei tinkamai pažymėti krovinį, jei jis išlindęs už transporto priemonės gabaritų daugiau, nei leidžiama. Beje, tvirtindami krovinį taip pat turime laikytis daugybės reikalavimų. Kaip ir tempdami priekabą.
Automobilio vilkimas – pavojingas dalykas. Tačiau dažnai tai yra pigiausias būdas pristatyti sugedusį automobilį iki autoserviso. O kad vilkdami negautumėte baudos arba dar blogiau – nesukeltumėte eismo įvykio, būtina žinoti, kas apie vilkimą rašoma Kelių eismo taisyklėse:
Nuo lapkričio 1 dienos, kaip ir kasmet, draudžiama važiuoti vasarinėmis padangomis. Leidžiama tik žieminėmis, universaliomis bei dygliuotomis:
Štai svarbiausi Kelių Eismo Taisyklių (KET) pakeitimai, įsigaliojantys nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos:
Ką daryti įvykus eismo įvykiui? Kada būtina kviesti policiją, o kada galima išsiskirstyti tik surašius bei pasirašius eismo įvykio deklaraciją? Ką daryti, jei įvažiavote į kaimyno automobilį kieme? Kaip nebūti apkaltintam pabėgimu iš įvykio vietos? Apie visa tai – šiame straipsnyje:
Reguliuotojai Lietuvos keliuose pasirodo retai, todėl net patyrę vairuotojai dažnai nežino, ką reiškia jų rodomi signalai. Iš tiesų viskas paprasta: yra tik trys signalai, kuriuos rodo reguliuotojai.
Važiuoti išgėrus labai nenaudinga, nes rizikuojate gauti didelę baudą, ilgam laikui prarasti teises, o kritiniu atveju gresia net baudžiamoji atsakomybė! Be to, taip rizikuojate savo, keleivių bei kitų eismo dalyvių sveikata ir gyvybe. Dar didesnė atsakomybė galioja, jei esate pradedantysis vairuotojas. Apie visa tai – šiame straipsnyje:
Pėstieji – ko gero labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai. Todėl kiekvienam vairuotojui būtina žinoti pareigas pėstiesiems, kad nepakliūtumėte į nemalonią situaciją, ar dar blogiau – nepartrenktumėte pėsčiojo.
Visų pirma, kas gi yra ir kas nėra pėsčiasis? Štai, ką apie pėsčiuosius rašoma Saugaus eismo įstatyme: Pėstieji, kaip ir vairuotojai, taip pat yra eismo dalyviai ir turi savo pareigas. Deja, pėstieji savo pareigas dažnai pamiršta ar net visai jų nežino. KET įpareigoja pėsčiuosius įvertinti eismo padėtį, praleisti specialųjį transportą su įjungtais švyturėliais, tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus ar neštis žibintą, per gatvę eiti tik perėja, o jei jos nėra – pagal šaligatvių ar kelkraščių liniją. Jei pėsčiasis patenka į eismo įvykį ir jame nukenčia, privaloma kviesti policiją.
Prieš važiuodami automobiliu, turite įsitikinti, kad jo registracija galioja, jis yra praėjęs techninę apžiūrą bei apdraustas. Taip pat jis turi atitikti tam tikrus techninius reikalavimus. Apie visa tai – šioje pamokoje:
Ar turite sustoti, kai automobilį stabdo pareigūnas, bet ne policininkas? Kaip elgtis sustojus? Kokius dokumentus privalote pateikti? Apie tai – šiame straipsnyje:
Kaip vežti keleivius, vaikus, gyvūnus automobilyje, kad tai būtų saugu ir neprieštarautų Kelių Eismo Taisyklėms? Kada ir kaip užsisegti saugos diržus ir kas už tai atsakingas? Kaip vežti vaikų grupes arba keleivius automobilio kėbule? Atsakymai – šiame straipsnyje.
Prieš pradėdami egzaminą, galite susipažinti su motociklu kuriuo būsite egzaminuojamas, susireguliuoti veidrodėlius, susipažinti su valdymo prietaisais. Vairavimo egzaminas ir specialieji vairavimo manevrai vyksta specialioje aikštelėje, vėliau egzaminas realiame eisme gatvėje. Praktikos egzamino metu yra daromas vaizdo ir garso įrašas.
Šiuos klausimus apie automobilio techniką galite gauti spręsdami testą per vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“. Be to, jie padės geriau suprasti, kaip veikia automobilis ir kaip reikia jį eksploatuoti:
Ruošiatės įsigyti automobilį ir pradėti juo važinėti? O gal pasiskolinti automobilį? Tuomet turite pasirūpinti šiais dalykais:
Žinodami ir laikydamiesi saugaus vairavimo principų, apsaugote save, savo artimuosius, bei kitus eismo dalyvius. Eismo saugumui dabar skiriamas ypatingas dėmesys, todėl klausimų apie tai galite gauti spręsdami testą vairavimo teorijos egzamine „Regitroje“. Visus šiuos klausimus su išsamiais paaiškinimais rasite šioje pamokoje:
Būsimi vairuotojai, siekiantys gauti vairuotojo pažymėjimą, skatinami vairuoti ekologiškai. Todėl teorijos egzamine jie gauna šios temos klausimų, į ekologišką vairavimą atsižvelgiama ir praktinio egzamino metu. Ekologiško vairavimo principus verta žinoti ir kiekvienam patyrusiam vairuotojui:
Kaip patikrinti variklio alyvos ir kitų skysčių lygį automobilyje? Kaip įsitikinti, ar tinkamai veikia stabdžiai, vairo stiprintuvas, žibintai, o padangos yra tinkamos važiuoti? Tokius klausimus gali užduoti egzaminuotojas prieš vairavimo egzaminą. Tai turi žinoti ir kiekvienas patyręs vairuotojas. Atsakymai į juos – šiame straipsnyje:
Ką reiškia raudonas, geltonas ir žalias šviesoforo signalas pasakys net pirmokas! Tačiau net patyrę vairuotojai kartais nežino naujausių, su eismo reguliavimu susijusių KET reikalavimų. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad sukdami į dešinę pagal papildomą žalią šviesoforo rodyklę, privalote sustoti prieš "STOP linja" ženklą, stop liniją ar pėsčiųjų perėją?
Nu balandžio 10 dienos bus draudžiama važiuoti žieminėmis dygliuotomis padangomis. Nuo balandžio 1 dienos taip pat jau galima važiuoti vasarinėmis padangomis. Apie visa tai – šiame straipsnyje:
Gyvenamojoje zonoje, gyvenvietėje, žvyrkelyje, asfaltuotame kelyje, greitkelyje ir automagistralėje maksimalus leidžiamas greitis skiriasi. Be to, jis priklauso nuo metų laiko. Jei bet kuriame iš šių kelių yra greičio ribojimo ženklai, reikia vadovautis jais. Apie visa tai – šiame straipsnyje.
|
Atsakymai į klausimus
KET taisyklė ar naujiena kas savaitę:
Žymės
All
|