Kaip važiuoti sankryža, reguliuojama šviesoforu? Kada leidžiama pravažiuoti per geltoną ar net raudoną šviesoforo signalą? Kas gresia už šių taisyklių pažeidimus. Apie visa tai – šiame straipsnyje:
Kaip vežti keleivius, vaikus, gyvūnus automobilyje, kad tai būtų saugu ir neprieštarautų Kelių Eismo Taisyklėms? Kada ir kaip užsisegti saugos diržus ir kas už tai atsakingas? Kaip vežti vaikų grupes arba keleivius automobilio kėbule? Atsakymai – šioje pamokoje.
Ar žinojote, kad ne visada būtina praleisti įjungtais švyturėliais važiuojančios policijos, greitosios pagalbos ar ugniagesių mašinos? Ir ar mokate praleisti specialųjį transportą taip, kad jam padėtumėte greičiau pravažiuoti, o ne trukdytumėte. Atsakymai – šiame straipsnyje:
Esame įpratę, kad motociklų, lengvųjų automobilių ar dar didesnių transporto priemonių vairuotojai turi žinoti daugybę kelių eismo taisyklių bei reikalavimų. Tačiau daug kas pamiršta, kad keleiviai, važiuodami automobiliu ar maršrutiniu transportu, taip pat turi pareigų, kurių privalo laikytis:
Ruošiatės įsigyti automobilį ir pradėti juo važinėti? O gal pasiskolinti automobilį? Tuomet turite pasirūpinti šiais dalykais:
Kaip patikrinti variklio alyvos ir kitų skysčių lygį automobilyje? Kaip įsitikinti, ar tinkamai veikia stabdžiai, vairo stiprintuvas, žibintai, o padangos yra tinkamos važiuoti? Tokius klausimus gali užduoti egzaminuotojas prieš vairavimo egzaminą. Tai turi žinoti ir kiekvienas patyręs vairuotojas. Atsakymai į juos – šiame straipsnyje:
Vos pasukus užvedimo raktelį, skydelyje įsižiebia daugybė lempučių, tačiau užvedus automobilį, po kiek laiko, dauguma jų turi užgesti. Jei neužgeso, reikia žinoti, ką jos reiškia
Mieste dažnai matome tokį reiškinį – automobilis stovi neleistinoje vietoje, įsijungęs avarinį šviesos signalą. Bet ar toks elgesys turi kažkokios prasmės? Ar avarinis apsaugos atleidžia nuo atsakomybės ar bet ją sumažina? O gal tik be reikalo atkreipia visų, tame tarpe ir policijos, dėmesį? Tai sužinosite šioje pamokoje. Bet iš pradžių – kokie apskritai yra automobilio įspėjamieji signalai, bei kada ir kaip juos naudoti?
Norite turėti teisę vairuoti galingą keturratį, motorolerį ar sunkvežimį su priekaba, bet nežinote, kokios kategorijos vairuotojo pažymėjimą tam reikės įgyti bei nuo kokio amžiaus tai galite padaryti? Apie tai – šiame straipsnyje:
Važiuoti per geležinkelio pervažas nėra sudėtinga, bet gana pavojinga. Juk bėginės transporto priemonės negali sustoti taip greitai, kaip automobiliai, todėl visuomet jas turime praleisti. O jei automobilis dėl kažkokios priežasties užstrigo ant bėgių – kuo greičiau pasišalinti ir imtis reikiamų priemonių.
Vežant krovinį automobiliu reikia ne tik jį gerai pritvirtinti, bet ir neviršyti leidžiamojo svorio bei tinkamai pažymėti krovinį, jei jis išlindęs už transporto priemonės gabaritų daugiau, nei leidžiama. Beje, tvirtindami krovinį taip pat turime laikytis daugybės reikalavimų. Kaip ir tempdami priekabą. Apie visa tai – šiame straipsnyje:
Prieš važiuodami automobiliu, turite įsitikinti, kad jo registracija galioja, jis yra praėjęs techninę apžiūrą bei apdraustas. Taip pat jis turi atitikti tam tikrus techninius reikalavimus. Apie visa tai – šiame straipsnyje:
Nesvarbu, ar vairuojate kokią nors transporto priemonę, ar esate keleivis, ar tiesiog pereinate gatvę, privalote žinoti bendrąsias eismo dalyvių pareigas, kurios yra aprašytos kelių eismo taisyklėse:
Žinodami ir laikydamiesi saugaus vairavimo principus, apsaugote save, savo artimuosius, bei kitus eismo dalyvius. Eismo saugumui dabar skiriamas ypatingas dėmesys, todėl klausimų apie tai galite gauti spręsdami testą vairavimo teorijos egzamine „Regitroje“. Visus šiuos klausimus su išsamiais paaiškinimais rasite šiame straipsnyje:
Šiuos klausimus apie automobilio techniką galite gauti spręsdami testą per vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“. Be to, jie padės geriau suprasti, kaip veikia automobilis ir kaip reikia jį eksploatuoti:
Balandžio 1-oji – tarptautinė melagių diena. Tačiau ji labai svarbi ir vairuotojams. Be to, kad nuo šiol galima važiuoti greičiau ir pasikeisti padangas į vasarines, šią dieną įsigalioja ir daug vairuotojams svarbių pakeitimų. Apie juos – šiame straipsnyje:
Saugaus Eismo Automobilių Keliais įstatymas (SEAKį) svarbus visiems vairuotojams: tiek besimokantiems ar pradedantiesiems, tiek patyrusiems. Nuo 2019 04 01 įsigalioja svarbūs šio įstatymo pakeitimai, kuriuos apžvelgsime šiame straipsnyje:
Reguliuotojai Lietuvos keliuose pasirodo retai, todėl net patyrę vairuotojai dažnai nežino, ką reiškia jų rodomi signalai. Iš tiesų viskas paprasta: yra tik trys signalai, kuriuos rodo reguliuotojai.
Ką reiškia raudonas, geltonas ir žalias šviesoforo signalas pasakys net pirmokas! Tačiau net patyrę vairuotojai kartais nežino visų su eismo reguliavimu susijusių KET reikalavimų. Pavyzdžiui, kada galima nestabdyti esant geltonam šviesoforo signalui?
Mieste dažnai matome tokį reiškinį – automobilis stovi neleistinoje vietoje, įsijungęs avarinį šviesos signalą. Bet ar toks elgesys turi kažkokios prasmės? Ar avarinis apsaugos atleidžia nuo atsakomybės ar bet ją sumažina? O gal tik be reikalo atkreipia visų, tame tarpe ir policijos, dėmesį? Tai sužinosite šiame straipsnyje. Bet iš pradžių – kokie apskritai yra automobilio įspėjamieji signalai, bei kada ir kaip juos naudoti?
Pėstieji – ko gero labiausiai pažeidžiami eismo dalyviai. Todėl kiekvienam vairuotojui būtina žinoti pareigas pėstiesiems, kad nepakliūtumėte į nemalonią situaciją, ar dar blogiau – nepartrenktumėte pėsčiojo.
Visų pirma, kas gi yra ir kas nėra pėsčiasis? Štai, ką apie pėsčiuosius rašoma Saugaus eismo įstatyme: Važiuoti išgėrus labai nenaudinga, nes rizikuojate gauti didelę baudą, ilgam laikui prarasti teises, o kritiniu atveju gresia net baudžiamoji atsakomybė! Be to, taip rizikuojate savo, keleivių bei kitų eismo dalyvių sveikata ir gyvybe. Dar didesnė atsakomybė galioja, jei esate pradedantysis vairuotojas. Apie visa tai – šioje pamokoje:
Prieš važiuodami automobiliu, turite įsitikinti, kad jo registracija galioja, jis yra praėjęs techninę apžiūrą bei apdraustas. Taip pat jis turi atitikti tam tikrus techninius reikalavimus. Apie visa tai – šiame straipsnyje:
|
Atsakymai į klausimus
KET taisyklė ar naujiena kas savaitę:
Žymės
All
|