Susisiekimo ministerijos specialistų komentarai apie pasikeitusias KET (PDF) >> Lentelė su žalia rodykle Sukant į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui su lentele su žalia rodykle privaloma sustoti prieš „Stop“ liniją. Nesustojus bus laikoma, kad pravažiuota pro draudžiamą raudonos spalvos šviesoforo signalą. Važiavimas greitkeliais Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. greitkeliuose lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leista važiuoti ne didesniu kaip 120 km/val., nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. – iki 110 km/val. greičiu. Dviračio vairuotojams Dviratininkai, netrukdydami pėstiesiems, gali važiuoti šaligatviais, tačiau jiems uždrausta važiuoti pėsčiųjų perėja, taip pat draudžiama važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo. Geležinkelio pervažos Eismo per geležinkelių pervažas reikalavimai galioja ne tik vairuotojams, bet ir visiems kitiems eismo dalyviams (vairuotojui, pėsčiąjam, keleiviui). Visiems eismo dalyviams draudžiama kirsti geležinkelio pervažas tam neskirtose vietose. Stovėjimas Automobiliams draudžiama sustoti ten, kur jie trukdo įvažiuoti ar išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės, stovėjimo vietos, garažo. Važiavimas per „žiedą“ Įvažiuojant į žiedinę sankryžą posūkio signalas nerodomas, išvažiuojant – rodomas. Autobusų juostos Maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis gali naudotis ne tik lengvieji, bet ir visi automobiliai, kuriuose važiuoja 4 ir daugiau eismo dalyvių, jeigu eismo juosta pažymėta raide „A“ ir simboliu 4+. Kelio ženklai 2020 m. automagistrales žymės ir mėlyno fono ženklai, kaip yra kitose ES valstybėse narėse, o žaliųjų kelio ženklų bus visiškai atsisakyta. Kelio ženklai su turistams aktualia informacija turės būti rudo fono. Kelių policijos pastabos apie įsigaliojusius Kelių eismo taisyklių pakeitimus2014 m. spalio 11 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių (toliau - KET) pakeitimai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 1086.
"II. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos" skyriuje įvestos dvi naujos sąvokos ir naujai apibrėžta sąvoka „Pagrindinis kelias":
TRANSPORTO PRIEMONIŲ VAIRUOTOJAMS: IV. Transporto priemonės vairuotojų reikalavimai
V. Vairuotojų pareigos pėstiesiems
IX. Reikalavimai vadeliotojams, gyvulių ar paukščių varovams, raiteliams
X. Eismo reguliavimo signalai
XI. Įspėjamieji signalai
XIV. Transporto priemonių išsidėstymas kelyje
XV. Važiavimo greitis Ne gyvenvietėse leidžiama važiuoti:
XVII. Sustojimas ir stovėjimas
- pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų perėjų; - keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų ar (ir) dviračių tako. XIX. Eismas per geležinkelių pervažas
XXVI. Saugos diržų ir kitų saugos priemonių naudojimas
XXVII. Krovinių vežimas
XXIX. Eismo dalyvių pareigos įvykus eismo įvykiui
PĖSTIESIEMS: VI. Pėsčiųjų pareigos
DVIRAČIŲ VAIRUOTOJAMS: VIII. Reikalavimai dviračių vairuotojams
Oficialus teisės akto tekstas Comments are closed.
|
KET taisyklė ar naujiena kas savaitę:
|